skip to Main Content

Efekty nízkých úrokových sazeb u půjček

Nízké úrokové sazby u nebankovních půjček jsou způsobené hned několika důvody. Prvním je historické minimum úrokových sazeb, které vyhlašuje Česká národní banka. Od této hodnoty se pak odvíjejí všechny ostatní sazby jak na bankovním, tak i na nebankovním trhu. Tato sazba je prvotní signál toho, kam se budou úrokové sazby na finančních trzích vyvíjet. Druhým důvodem pro tak výrazný pokles úrokových sazeb u půjček je ekonomická situace u nás. Recese, která zasáhla Českou republiku, ovlivnila i ochotu si půjčovat a likviditu poskytovatelů. Ti tak mají spoustu peněz, které „nikdo nechce“. A to byl důvod, proč stále docházelo a dochází ke zlevňování půjček a snižování úrokových sazeb.

Lepší vyjednávací pozice

V současnosti tak mají žadatelé o půjčku výrazně lepší vyjednávací pozici v porovnání s minulostí, protože na trhu je spousta skvělých nabídek, které se dají velice snadno a rychle porovnávat. I díky tomu je tak možné během několika málo minut najít skvělou půjčku, se skvělými podmínkami a navíc peníze dostanete do pár minut. Není to už o tom chodit do banky, jít na pobočku, čekat ve frontě a pak prosit o peníze. Nemusíte ani nikomu říkat, na co peníze chcete. To je jenom vaše věc. Důležité je pouze si sám pro sebe říci, jak velkou částku chcete, na jak dlouho a podle toho vybrat ten nejlepší finanční produkt.

Půjčky na míru

Dnes je běžnou praxí, že jsou půjčky poskytovány přímo na míru. Tedy vaše půjčka je naprosto ušitá přesně podle vašich přání, požadavků a samozřejmě také možností. I díky tomu je možné získat velice lukrativní úrokovou sazbu a přitom stačí třeba jenom doložit o jeden doklad navíc nebo zkrátit dobu splatnosti. Dnešním půjčkám je totiž situace na trhu velice otevřená a je to vidět i na počtu žadatelů a vyřízených půjček.

Back To Top