skip to Main Content
Rekonstrukce nemovitosti

Jak se sjednává a co zafinancuje úvěr na rekonstrukci

Úvěry na rekonstrukci nemovitostí jsou dnes často vyhledávané. Mnoho lidí ještě stále žije v nemovitosti, která neprošla rekonstrukcí, ale zoufale ji potřebuje. Získat takový úvěr není však vždy jednoduché, obzvlášť pokud pobíráte nízké měsíční příjmy, máte záznam v registru nebo nevlastníte vhodnou nemovitost do zástavy. Pojďte se podívat, za jakých podmínek a na co přesně se takový úvěr sjednává.

Podmínky pro získání výhodného úvěru

Úvěr na rekonstrukci nemovitosti můžete získat v bance i u soukromé finanční společnosti. Jestliže nemáte vhodnou nemovitost do zástavy (často stačí i jen ta, kterou plánujete zrekonstruovat), tak podmínky nebudou tak výhodné. Dosáhnete na nižší částku, která se bude pojit s vyšším úrokem. Na jakékoliv investice do nemovitosti lze totiž využít hypoteční úvěr, jehož výše je až do 100 % hodnoty zastavené nemovitosti a úrokové sazby se při doložení příjmů dnes pohybují kolem 2 %.

Obecně musíte splnit podmínku věku, kdy budete starší 18 let. Horní věková hranice je stanovena jen u některých poskytovatelů. Počítejte však s tím, že pokud budete v důchodu, tak vám banka už spíše nepůjčí. Standardně se požaduje také české občanství a trvalé bydliště v ČR. Další podmínky jsou již individuální. Může se jednat o určitou výši vašeho příjmu, který by vám měl zajistit nejen nezbytné životní minimum, ale také uhradit náklady související s úvěrem. Žádost může zkomplikovat záznam v registru dlužníků, kvůli kterému půjčku nezískáte tak výhodně. Mohou se objevit i jiné individuální překážky.

Na co se používá úvěr na rekonstrukci

Tento úvěr můžete využít na kompletní přestavbu své nemovitosti nebo na její modernizaci. Investice se může týkat nejen samotné stavby, ale třeba i zahrady nebo garáže či jiného nezbytného příslušenství. Objem finančních prostředků je zde velmi rozmanitý. Někomu stačí částka do 500 000 Kč, jinému do 1 000 000 Kč a další potřebuje ještě větší částku. Půjčky ve stovkách tisíc korun často získáte i bez zajištění. Pokud tedy nemáte žádnou nemovitost do zástavy, můžete požádat sami nebo s ručitelem a vrhnout se do rekonstrukce i tak.

Úvěr tedy získáte u:

  • hypoteční banky
  • stavební spořitelny
  • soukromé finanční společnosti

Hypotečních bank v Čechách působí desítky a není tedy nic snazšího než je všechny obejít a zjistit od nich potřebné informace, případně se obrátit na poradce, který vám v této oblasti pomůže. Půjčku na rekonstrukci si můžete zajistit i u nebankovní společnosti, kde předschválení často probíhá online. Poslední oblíbenou možností je stavební spořitelna, kdy čerpáte úvěr přes své stavební spoření. Podmínkou však je, že takové spoření máte zřízené.

Rate this post
Back To Top